Wkrótce

1 505 Online
CS2 Najlepsze Bronie - Lista Tierów 2026
Goranked
Powrót do bloga

CS2 Najlepsze Bronie - Lista Tierów 2026

Autor: Anastasia 11 min czytania

Popraw swoje wrażenia z gry dzięki naszym usługom

Wykorzystaj pełen potencjał gry dzięki profesjonalnym rozwiązaniom

Konta Counter-Strike 2 na sprzedaż

CS2 Najlepsze Bronie Lista Tierów 2026 — Każda Broń Oceniona Od S Do D

Wiedza o tym, które bronie CS2 warto kupować w 2026 roku, bezpośrednio wpływa na twoją ekonomię, wskaźnik wygranych i tempo wspinania się w rankingu. Aktualizacja z marca zmieniła wartość kilku broni, więc lista tierów z zeszłego roku nie jest już wiarygodna. Jeśli chcesz pominąć grind i od razu wskoczyć do rankingu, Goranked ma dostępne konta CS2 i usługi boostingu.

Pełna Tabela Tierów

Tier

Bronie

S

AK-47, M4A1-S, M4A4, AWP, Desert Eagle, MAC-10

A

Galil AR, P250, Five-SeveN, XM1014, MAG-7, Tec-9, SSG 08, MP9

B

Dual Berettas, FAMAS, Negev, P90, SCAR-20, USP-S

C

AUG, SG 553, Glock-18, MP7, Nova, P2000, R8 Revolver

D

Sawed-Off, UMP-45, MP5-SD, PP-Bizon, CZ75-Auto, G3SG1, M249

Niższe tier nie oznaczają, że broń jest niegrywalna — niektóre z tych broni mają konkretne rundy, w których się sprawdzają. Ale jeśli kupujesz je w pełnej rundzie ekonomicznej, zwykle marnujesz pieniądze.

Bronie S-Tier — Meta Bronie CS2

To są najlepsze bronie w CS2 w tej chwili. Niezawodne obrażenia, silny stosunek ceny do wydajności i spójne wyniki na każdej mapie i w każdej sytuacji.

AK-47

  • Drużyna: T

  • Cena: $2,700

  • Obrażenia: 35

  • Przebicie pancerza: 77.5%

  • Obrażenia w głowę: 111 (z hełmem)

  • Szybkostrzelność: 600 RPM

Najlepszy karabin po stronie T w CS2 i najbardziej ikoniczna broń w serii. Jeden strzał w głowę zabija przez hełmy — żaden karabin CT nie dorównuje temu w tej cenie. Wzór odrzutu wymaga czasu na naukę, ale gdy już go opanujesz, AK sprawdza się na każdym dystansie: bliskie serie, średnie serie, dalekie strzały. Wystarczająco tani, by kupować go w większości pełnych rund ekonomicznych bez stresu.

Kiedy kupować: każda pełna runda zakupowa po stronie T.

M4A1-S

  • Drużyna: CT

  • Cena: $2,900

  • Obrażenia: 38

  • Przebicie pancerza: 70%

  • Obrażenia przy trafieniu w głowę: 92 (z hełmem)

  • Szybkostrzelność: 600 RPM

Precyzyjny karabin CT. Brak widocznych smug oznacza, że możesz strzelać przez dymy i trzymać kąty bez zdradzania swojej pozycji. Wyższe obrażenia na pocisk niż M4A4, ale tylko 20 naboi w magazynku. Po aktualizacji przeładowania w CS2, mniejszy magazynek kosztuje cię więcej — przeładowanie w trakcie walki spala pociski, których nie możesz odzyskać. Najlepszy do metodycznej gry opartej na pozycjonowaniu.

Kiedy kupować: pełne rundy zakupowe, gdy chcesz kontrolowanej, opartej na skradaniu się gry.

M4A4

  • Drużyna: CT

  • Cena: $3,100

  • Obrażenia: 33

  • Penetracja pancerza: 70%

  • Obrażenia przy trafieniu w głowę: 92 (z hełmem)

  • Szybkostrzelność: 666 RPM

Aktualizacja przeładowania faktycznie pomogła M4A4 w porównaniu do M4A1-S. Cztery zapasowe magazynki dają więcej swobody, a magazynek na 30 naboi oznacza mniejszą presję na przeładowanie w nieodpowiednich momentach. Nieco niższe obrażenia na pocisk, ale wyższa szybkostrzelność i łatwiejsza kontrola serii czynią go lepszym wyborem do obrony miejsc przed szturmami.

Kiedy kupować: pełne rundy zakupowe, zwłaszcza przy obronie miejsc o dużym natężeniu ruchu.

AWP

  • Drużyna: Obie

  • Cena: $4,750

  • Obrażenia: 115

  • Penetracja pancerza: 97,5%

  • Obrażenia przy trafieniu w głowę: 448 (z hełmem)

  • Szybkostrzelność: 41 RPM

Największe obrażenia w grze CS2. Jeden strzał powyżej pasa to zabójstwo niezależnie od pancerza. Aktualizacja przeładowania pozostawiła go z tylko 2 zapasowymi magazynkami — łącznie 15 strzałów na całą rundę. Pudło ma teraz większe znaczenie niż kiedykolwiek. Mimo to, doświadczony AWPer, który dobrze zarządza strzałami, nadal może zablokować całe strony mapy samodzielnie.

Kiedy kupować: pełne rundy zakupowe z dedykowanym AWPerem.

Desert Eagle

  • Drużyna: Obie

  • Cena: $700

  • Obrażenia: 53

  • Penetracja pancerza: 93,2%

  • Obrażenia przy trafieniu w głowę: 191 (z hełmem)

  • Szybkostrzelność: 267 RPM

Najlepszy pistolet CS2 i najbardziej opłacalna broń w grze w swojej cenie. Jeden strzał w głowę przez hełm za $700. Wolna szybkostrzelność karze spamowanie — Deagle nagradza rytm, a nie desperację. Jeden czysty strzał w głowę na przeciwniku z karabinem podczas rundy eco natychmiast poprawia twoją sytuację z bronią i zmienia ekonomię.

Kiedy kupować: rundy eco, wymuszone zakupy, każda runda, w której $700 to twój budżet.

MAC-10

  • Drużyna: T

  • Cena: $1,050

  • Obrażenia: 29

  • Przebicie pancerza: 57,5%

  • Obrażenia w głowę: 65 (z hełmem)

  • Szybkostrzelność: 800 RPM

Najlepszy SMG CS2 po stronie T. $1,050 z nagrodą za zabicie $600 — sama matematyka wyjaśnia, dlaczego jest to poziom S. Celność podczas biegu jest wystarczająco dobra, aby atakować agresywnie bez zatrzymywania się do strzału. Po przegranej rundzie pistoletowej pozwala stronie T szturmować miejsca, czyścić kąty i szybko odbudowywać ekonomię. Słabnie przeciwko karabinom, ale nie po to go kupujesz.

Kiedy kupować: druga runda po wygranej rundzie pistoletowej, każda wymuszona lub anty-eco runda po stronie T.

Broń A-Tier — Silne Wybory Sytuacyjne

Broń CS2 klasy A to solidne wybory, które regularnie pojawiają się w meczach rankingowych, zwłaszcza gdy ekonomia jest napięta lub sytuacja wymaga ich użycia. Nie zawsze są pierwszym wyborem, ale nigdy nie są złym wyborem.

Galil AR

  • Drużyna: T

  • Cena: $1,800

  • Obrażenia: 30

  • Przebicie pancerza: 77,5%

  • Obrażenia w głowę: 92 (z hełmem)

  • Szybkostrzelność: 666 RPM

Najlepszy budżetowy karabin w CS2 po stronie T. Kiedy nie stać cię na AK-47, ale potrzebujesz karabinu, Galil jest odpowiedzią. Po aktualizacji przeładowania, faktycznie zbliżył się do AK pod względem wartości — cztery magazynki zapasowe i magazynek na 35 nabojów oznaczają, że masz więcej kul do dyspozycji niż większość karabinów. Nie tak potężny, ale wystarczająco niezawodny, aby wygrać rundy wymuszonego zakupu.

Kiedy kupować: rundy wymuszonego zakupu, gdy AK jest poza budżetem.

P250

  • Drużyna: Obie

  • Cena: $300

  • Obrażenia: 38

  • Przebicie pancerza: 64%

  • Obrażenia w głowę: 96 (z hełmem)

  • Szybkostrzelność: 400 RPM

Jeden z najlepszych pistoletów eco w CS2. $300 z przyzwoitym przebiciem pancerza i solidnymi obrażeniami w głowę czyni go idealnym pistoletem na kolejne rundy po przegranej. Nie jest to wybór na rundę pistoletową po stronie CT, ale w rundach, w których masz trochę gotówki i potrzebujesz czegoś więcej niż domyślny pistolet, P250 jest niezawodny.

Kiedy kupować: rundy eco i pół-zakupy po obu stronach.

Five-SeveN

  • Drużyna: CT

  • Cena: $500

  • Obrażenia: 31

  • Przebicie pancerza: 91,15%

  • Obrażenia w głowę: 115 (z hełmem)

  • Szybkostrzelność: 400 RPM

Najlepszy pistolet eco specjalnie dla strony CT. Wysokie przebicie pancerza i szybka szybkostrzelność pozwalają rozrywać przeciwników na bliskim i średnim dystansie, nawet gdy są w pełni opancerzeni. Za $500 kradnie rundy, które CT nie powinny wygrać.

Kiedy kupować: rundy eco i force dla CT.

XM1014

  • Drużyna: Obie

  • Cena: $2,000

  • Obrażenia: 120 (6 śrucin na strzał)

  • Przebicie pancerza: 80%

  • Obrażenia w głowę: 64 (z hełmem)

  • Szybkostrzelność: 171 RPM

Półautomatyczna strzelba z wysoką nagrodą za zabójstwo wynoszącą $900. Droga jak na strzelbę, ale świetnie czyści ciasne przejścia i karze za szarże lepiej niż większość opcji na bliski dystans. Wysoka szybkostrzelność jak na strzelbę to jej wyróżnik — możesz oddać kolejne strzały szybciej, niż przeciwnicy się spodziewają.

Kiedy kupować: gdy trzymasz ciasne kąty i spodziewasz się ataków na bliski dystans.

MAG-7

  • Drużyna: CT

  • Cena: $1,300

  • Obrażenia: 240 (pełny strzał)

  • Przebicie pancerza: 75%

  • Obrażenia w głowę: 90 (z hełmem)

  • Szybkostrzelność: 71 RPM

Ekskluzywna strzelba CT, która zabija jednym strzałem na bliskim dystansie, gdy wszystkie śruciny trafią. Nagroda za zabójstwo wynosząca $900 czyni ją świetną na eco sytuacje. Ograniczona zasięgiem, ale na ciasnych miejscach lub przejściach jest prawdziwym zagrożeniem. Najlepiej używać do zaskakujących zagrań — przeciwnicy nie zawsze spodziewają się strzelby, gdy trzymasz róg.

Kiedy kupować: rundy eco na CT, ciasne sytuacje na mapie.

Tec-9

  • Drużyna: T

  • Cena: $500

  • Obrażenia: 33

  • Przebicie pancerza: 90,2%

  • Obrażenia od strzału w głowę: 118 (z hełmem)

  • Szybkostrzelność: 500 RPM

Pistolet dla strony T do zakupów wymuszonych i szybkich ataków. Celny w ruchu, szybka szybkostrzelność i mocne przebicie pancerza za $500. Idealny wybór, gdy strona T chce zaatakować miejsce pięcioma graczami z ograniczonym budżetem. Nie jest to broń precyzyjna, ale w odpowiedniej chaotycznej sytuacji jest niebezpieczna.

Kiedy kupować: rundy wymuszone po stronie T i pięcioosobowe ataki.

SSG 08

  • Drużyna: Obie

  • Cena: $1,700

  • Obrażenia: 88

  • Przebicie pancerza: 85%

  • Obrażenia od strzału w głowę: 299 (z hełmem)

  • Szybkostrzelność: 48 RPM

Budżetowy snajper, który zawsze zabija jednym strzałem w głowę. Kiedy potrzebujesz obecności snajpera, ale nie stać cię na AWP, SSG 08 daje kontrolę na dalekim dystansie za ułamek kosztów. Przydatny również do sprawdzania konkretnych kątów na początku rundy — klasyczny przykład to środkowe drzwi na Dust2.

Kiedy kupować: gdy AWP jest poza budżetem lub do sprawdzania konkretnych kątów na początku rundy.

MP9

  • Drużyna: CT

  • Cena: $1,250

  • Obrażenia: 26

  • Przebicie pancerza: 60%

  • Obrażenia od strzału w głowę: 61 (z hełmem)

  • Szybkostrzelność: 857 RPM

Najszybszy SMG po stronie CT i jedna z najlepszych opcji na wymuszone zakupy w CS2. Niski koszt, wysoka mobilność i nagroda za zabójstwo w wysokości $600 sprawiają, że jest idealny do odbudowy ekonomii po przegranej rundzie. Ucierpiał na aktualizacji przeładowania, ponieważ ma tylko dwa magazynki zapasowe, ale wysoka szybkostrzelność pozwala zakończyć walki, zanim to się liczy.

Kiedy kupować: rundy wymuszone po stronie CT i sytuacje anty-eco.

Broń z poziomu B — Przyzwoita, ale nie najlepsza

Broń z poziomu B w CS2 ma swoje momenty, ale konsekwentnie przegrywa z silniejszymi opcjami w równych sytuacjach. Warto wiedzieć, kiedy ich używać, ale nie warto na nich polegać.

FAMAS

  • Drużyna: CT — Cena: $2,050 — Obrażenia: 30 — Szybkostrzelność: 666 RPM

Budżetowy karabin CT, gdy M4 jest poza zasięgiem. Przyzwoity w kontrolowanych seriach na dystansie, ale przegrywa z M4, gdy tylko możesz sobie na niego pozwolić. Po aktualizacji przeładowania zyskał nieco więcej amunicji, co nieco go podnosi — ale nadal jest to broń, którą porzucasz, gdy tylko ekonomia na to pozwala.

Kiedy kupować: rundy wymuszone po stronie CT, gdy $2,900 nie jest dostępne.

P90

  • Drużyna: Obie — Cena: $2,350 — Obrażenia: 25 — Szybkostrzelność: 857 RPM

Broń do strzelania na oślep. Magazynek na 50 naboi, szybka szybkostrzelność i solidna mobilność sprawiają, że jest zabawna w pięcioosobowych atakach i chaotycznych sytuacjach. Problem polega na tym, że $2,350 to prawie terytorium karabinów, a na dystansie się nie sprawdza. Użycie tylko w niszowych sytuacjach.

Kiedy kupować: konkretne rundy na szybko jako drużyna, nie do regularnej gry.

SCAR-20

  • Drużyna: CT — Cena: $5,000 — Obrażenia: 80 — Szybkostrzelność: 240 RPM

Auto-snajperka, która dominuje na długich dystansach i karze wychylających się przeciwników. Problemem jest cena — $5,000 za broń, którą większość graczy unika kupować. Sytuacyjnie silna, ale rzadko warta ekonomicznego uderzenia.

Kiedy kupować: przy utrzymywaniu konkretnych pozycji na długim dystansie i gdy ekonomia jest silna.

USP-S

  • Drużyna: CT — Cena: $200 — Obrażenia: 35 — Szybkostrzelność: 352 RPM

Domyślny pistolet CT z tłumikiem, który ukrywa ślady strzałów. Przydatny w rundach pistoletowych do precyzyjnej gry i potencjału na strzały w głowę, ale przewyższany przez P250 lub Five-SeveN w każdej rundzie, w której wydajesz pieniądze. Mały magazynek to prawdziwe ograniczenie.

Kiedy kupować: tylko w rundach pistoletowych. Ulepszaj jak najszybciej.

Dual Berettas, Negev

Dual Berettas mogą przytłoczyć nieopancerzonych przeciwników na bliskim dystansie za $300, ale precyzja jest słaba, a inne pistolety lepiej wykonują tę pracę. Negev to czysty chaos — $1,700 za broń, która staje się celna po długim rozgrzewaniu serii, przydatna tylko do blokowania konkretnych punktów. Żadna z nich nie jest poważnym zakupem w rankingu.

Broń C i D-Tier — Pomijaj je

Te bronie CS2 rzadko uzasadniają swój koszt w grze konkurencyjnej. Kilka z nich ma bardzo wąskie zastosowania, ale większość czasu lepiej oszczędzać na coś lepszego.

C-Tier — sytuacyjne w najlepszym wypadku:

  • AUG ($3,300) — karabin CT z celownikiem, zbyt drogi w porównaniu do M4, powolne odczucie przeszkadza w prawdziwych starciach

  • SG 553 ($3,000) — karabin z celownikiem po stronie T z 100% penetracją pancerza, ale AK-47 jest tańszy i lepszy w prawie każdej sytuacji.

  • Glock-18 ($200) — domyślny pistolet T, ogień serią ma niszowe zastosowanie na bliskim dystansie, ale słabe obrażenia przeciwko pancerzowi

  • MP7 ($1,500) — kosztuje więcej niż MP9 i MAC-10, oferując mniej wartości

  • Nova ($1,050) — najtańsza strzelba, potencjał na jeden strzał z bliska, ale zbyt wolna i zbyt ograniczona

  • P2000 ($200) — domyślny pistolet CT alternatywa dla USP-S, większy magazynek, ale brak przewagi tłumika

  • R8 Revolver ($600) — ogromne obrażenia, ale nieporęczne tempo sprawia, że jest znacznie mniej spójny niż Deagle

D-Tier — unikaj w poważnych meczach:

  • UMP-45 ($1,200) — kiedyś silny, nerfy zepchnęły go poniżej MP9 i MAC-10 w prawie każdej sytuacji

  • MP5-SD ($1,500) — tłumiony SMG z słabą siłą zatrzymania, wybór nowości w najlepszym wypadku

  • PP-Bizon ($1,400) — ogromny magazynek, fatalne obrażenia przeciwko pancerzowi, działa tylko na nieopancerzonych przeciwników eco.

  • CZ75-Auto ($500) — kiedyś przegięty, mocno znerfiony, mały magazynek i długi czas przeładowania czynią go zawodnym.

  • G3SG1 ($5,000) — auto-snajperka po stronie T w cenie AWP, AK przewyższa ją w prawie każdej rundzie

  • M249 ($5,200) — najdroższa broń w CS2, najgorszy stosunek ceny do wydajności w grze

  • Sawed-Off ($1,100) — najsłabsza strzelba, bezużyteczna poza zasięgiem punktowym

Podsumowanie

Najlepsze bronie CS2 w 2026 roku nie zmieniły się dramatycznie na szczycie — AK-47, AWP i linia M4 wciąż stanowią podstawę. To, co zmieniła aktualizacja przeładowania, to względna wartość w ramach poziomów. M4A4 nieco wyprzedził M4A1-S w większości sytuacji, Galil AR stał się bardziej konkurencyjny, a bronie takie jak MP9 i USP-S ucierpiały z powodu zmniejszonej liczby magazynków rezerwowych.

Bronie z poziomu S wygrywają rundy. Bronie z poziomu A wygrywają rundy eco. Wszystko poniżej tego jest sytuacyjne lub stanowi pułapkę finansową. Opanuj najpierw sześć najlepszych — reszta sama się ułoży.

"Yuliia works as an SEO Specialist at Goranked and leads the creation of in-depth guides and help content. She focuses on structured information, user intent, and up-to-date coverage of competitive games."

Przeczytaj także

Usługi

Komentarze do artykułu

Na razie brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz